niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaUSAAmerykaSondaż: Trump mógłby pokonać Bidena w wyborach prezydenckich w 2024 r.

Sondaż: Trump mógłby pokonać Bidena w wyborach prezydenckich w 2024 r.

Ogólnokrajowy sondaż przeprowadzony przez Emerson College wykazał, że gdyby Donald Trump i Joe Biden zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku w wyborach prezydenckich w 2024 r., były prezydent z poparciem 47 proc. pokonałby nieznacznie obecnego gospodarza Białego Domu, który uzyskałby 46 proc. głosów.

Znaczna część republikanów ma nadzieję, że to właśnie Donald Trump będzie kandydatem z ramienia ich partii w wyborach prezydenckich w 2024 r. Fot. Archiwum WEM

Joe Biden w ostatnich tygodniach zanotował znaczny spadek poparcia, co ma związek głównie z sytuacją w Afganistanie, skąd po 20 latach obecności wycofywane są siły NATO. Chaotyczna ewakuacja i zamach, wskutek którego życie stracili amerykańscy żołnierze, wywołały negatywny odzew wśród społeczeństwa.

Ankietowanych zapytano również o to, kogo by widzieli w roli kandydata swojej partii na prezydenta. 60 proc. biorących udział w sondażu demokratów stwierdziło, że chciałoby, aby to Biden był kandydatem ich partii w przyszłych wyborach, a 39 proc. przyznało, że wolałoby innego kandydata. Natomiast aż 67 proc. pytanych zwolenników republikanów chciałoby, aby to Donald Trump został kandydatem ich partii. Trump, pełniący funkcję prezydenta USA w latach 2017-2021 od czasu do czasu wysyła sygnały, że być może rozważy ponowny start w wyborach.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -