poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseyJoe Biden odwiedził New Jersey

Joe Biden odwiedził New Jersey

Prezydent Joe Biden we wtorek, 7 września, przybył do New Jersey, by odwiedzić część hrabstwa Somerset i na własne oczy przekonać się, jak poważne szkody zostały spowodowane przez pozostałości po huraganie Ida.

Prezydent Biden wprowadził stan nadzwyczajny w New Jersey, co umożliwia mieszkańcom i właścicielom firm o staranie się o rządową pomoc. Fot. Archiwum WEM

Helikopter z prezydentem na pokładzie wylądował na lotnisku Central Jersey w Hillsborough o 11:36 przed południem. Prezydent został powitany przez lokalnych dygnitarzy, w tym gubernatora Phila Murphy’ego i jego żonę, Tammy.

Biden w pierwszej kolejności udał się do Manville, gdzie ulewny deszcz będący skutkiem huraganu Ida spowodował rozległe powodzie błyskawiczne, ogromne powodzie rzeczne i kilka pożarów.

Do tej pory bilans ofiar śmiertelnych huraganu Ida w New Jersey wynosi 27. Większość ofiar utonęła, większość w pojazdach, które zostały zalane na drogach, które szybko zamieniły się w rzeki w błyskawicznych powodziach spowodowanych rekordowymi opadami deszczu. Powódź przyszła tak szybko, że niektóre z ofiar nie były w stanie uciec ze swych mieszkań znajdujących się na poziomie piwnic.

W czwartek, 2 września, prezydent zatwierdził wprowadzenie stanu nadzwyczajnego we wszystkich 21 hrabstwach w New Jersey, dzięki czemu władze stanowe i lokalne kwalifikują się do pomocy federalnej za pośrednictwem FEMA. Następnie, w Święto Pracy, Biden ogłosił sześć hrabstw New Jersey – w tym Somerset, gdzie znajduje się Manville – głównymi obszarami katastrofy. Pozwala to mieszkańcom i właścicielom firm ubiegać się o pomoc finansową w ramach rekompensaty za straty.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -