czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkWinnicka o Greenpoincie

Winnicka o Greenpoincie

„Greenpoint był po prostu syropem z Polski. Polską zagęszczoną, ale słabo rozpuszczającą się w nowojorskim roztworze. Tym, co nas definiuje, podanym na dużej łyżce” – te słowa, padające na jednej z pierwszych stron najnowszej książki Ewy Winnickiej pt. „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”, w ciekawy sposób opisują i niejako definiują polonijne życie, toczące się w tej dzielnicy.

Ewa Winnicka kolejny raz zabiera czytelników w podróż po Nowym Jorku. Fot. empik.com

Ewa Winnicka to dziennikarka i autorka książek, m.in. „Londyńczycy”, „Angole” (o polskich emigrantach w Wielkiej Brytanii), „Nowy Jork zbuntowany”, „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson” czy „Był sobie chłopiec”. Teraz kolejny raz zabiera czytelników w podróż po Nowym Jorku – podróż wyjątkową, bo polskimi śladami. Wiele osób i miejsc zapewne jest doskonale znanych nowojorskiej Polonii.

Książka, na kartkach której splatają się losy tak różnych postaci jak śp. Andrzej Pityński i Victoria Cambranes, jest na pewno warta uwagi, tym bardziej, że autorkę cechuje niezwykły zmysł obserwacji i wyjątkowa umiejętność pokazywania rzeczywistości przez pryzmat zwykłych historii zwyczajnych ludzi.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -