piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmerycePrzyjęcie w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie

Przyjęcie w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie

30 kwietnia w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie odbyło się przyjęcie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Świętowano także 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 25. rocznicę wstąpienia do NATO.

Przyjęcie rozpoczęło się od hymnów Polski i USA, które zaśpiewała Patrycja Posłuszna z Nowego Jorku, urzekając zgromadzonych głosem i wyrazistością wykonania.

Następnie ambasador Marek Magierowski powitał gości i wygłosił krótkie przemówienie, w którym wskazał, jak ważne dla Polski i dla Europy jest dziedzictwo oświeceniowe ustawy uchwalonej w 1791 r. – Konstytucja 3 Maja, odzwierciedlając wartości oświeceniowe, kładła nacisk na rozum, prawo i tolerancję religijną, ustanawiając Rzeczpospolitą Obojga Narodów latarnię morską różnorodności i jedności – stwierdził.

Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. kongresmen John James i asystent sekretarza stanu James O’Brien, którzy w słowach skierowanych do uczestników przyjęcia potwierdzili nieprzemijającą siłę polsko-amerykańskiej przyjaźni, sojuszu i wspólnych wartości.

Część oficjalną wydarzenia zakończyło wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej zastępcy konsula honorowego w Miami Beacie Paszyc w uznaniu jej wybitnych zasług dla stosunków polsko-amerykańskich.

JS
Fot. Ambasada RP w Waszyngtonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -