niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyWeterani mają problemy z utrzymaniem się

Weterani mają problemy z utrzymaniem się

Jak wygląda sytuacja amerykańskich weteranów? Okazuje się, że służba w armii nie jest gwarantem stabilności finansowej dla byłych żołnierzy – ani w New Jersey, ani w innych częściach kraju. Według nowego raportu United Way of Northern New Jersey, prawie 1 na 4 weteranów w stanie ma trudności z zapewnieniem sobie podstawowych środków do życia.

Nowy raport pokazuje, że 25% weteranów mieszkających w stanie New Jersey ma problemy z utrzymaniem się. Fot. US National Archives

Według raportu, w 2019 roku 4% z 294,717 weteranów z New Jersey żyło w biedzie, 20% spełniało kryteria ALICE (Asset Limited, Income Constrained, Employed) i miało problemy z utrzymaniem podstawowego poziomu życia. Poniżej progu znalazło się 24% weteranów. Ogólnie w Stanach Zjednoczonych 27% byłych żołnierzy mieszkało w gospodarstwach domowych tego typu.

Weterani z New Jersey napotykają na przeszkody, z którymi w takim stopniu nie muszą mierzyć się ich koledzy z Nowego Jorku i Connecticut. Dla porównania – 51% weteranów z New Jersey (poniżej progu ALICE) wydaje ponad 35% swoich dochodów na opłaty związane z kredytem hipotecznym, mediami, podatkami i ubezpieczeniem. W Nowym Jorku jest to 39%, a w Connecticut 50%.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -