piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDrastyczna podwyżka rachunków za energię

Drastyczna podwyżka rachunków za energię

Mieszkańcy Connecticut będą musieli się zmierzyć z niemal 50-procentową podwyżką rachunków za energię elektryczną. Zmiany zakłada nowe zgłoszenie Eversource i United Illuminating w stanowym Urzędzie Regulacji Usług Publicznych (PURA).

Firma Eversource złożyła wiosek o podwyżkę cen za energię elektryczną dla klientów w stanie Connecticut o 50%. Fot. Facebook.com/EversourceCT

Obie instytucje – powołując się na globalny popyt – poinformowały organy regulacyjne, że podażowa część rachunków konsumentów wzrośnie o prawie 100%. Oznacza to, że rachunki klientów wzrosną o około 50%.

W Connecticut dostawcy energii rozliczają się dwa razy w roku, a ceny zmieniają się 1 stycznia i 1 lipca. Od czasu deregulacji rynku w 1998 r. rolą PURA w tym procesie jest zapewnienie konkurencyjnych zakupów energii. Standardowa stawka za usługę Eversource – czyli kwota, którą ludzie płacą za dostawę/wytwarzanie energii elektrycznej – podwoi się z 0.12 dolara do 0.24 za kilowatogodzinę przez pierwsze sześć miesięcy 2023 roku. Dla przeciętnego klienta indywidualnego, który zużywa 700 kWh miesięcznie, daje to średni wzrost rachunku o 84.85 dolarów miesięcznie.

Standardowa stawka United Illuminating za wytwarzanie i dostawę energii również podwoi się – z 0.11 centa za kilowatogodzinę do 0.22 centa za kilowatogodzinę – przez pierwsze sześć miesięcy 2023 roku. Dla przeciętnego klienta miesięczny rachunek wzrośnie o około 83.09 dolarów. miesięcznie. Firmy użyteczności publicznej twierdzą, że głównym powodem wzrostu podaży jest wpływ rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która spowodowała wzrost cen ropy i gazu ziemnego.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -