czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsWakacje podatkowe w Massachusetts?

Wakacje podatkowe w Massachusetts?

Być może sezon letni dla mieszkańców Massachusetts będzie wiązał się z dodatkowymi wakacjami – nie tylko tymi od szkoły, na które czekają dzieci, ale z wakacjami podatkowymi, co na pewno ucieszyłoby wszystkich dorosłych. Jeśli propozycja gubernatora Charliego Bakera zyska aprobatę w parlamencie stanowym, na dwa miesiące (sierpień i wrzesień) zniesiony zostanie podatek od sprzedaży.

Gubernator Massachusetts proponuje, aby w sierpniu i wrześniu klienci nie musieli płacić podatku od sprzedaży. Fot. Archiwum WEM

Takie dwumiesięczne wakacje podatkowe ożywiłyby gospodarkę stanu, pomogłyby zarówno klientom, jak i przedsiębiorcom – tłumaczy gubernator Baker.

Wpływy do stanowego budżetu za rok fiskalny 2021 na razie są o 14.9% wyższe niż zakładane, w związku z czym stan mógłby sobie pozwolić na taką ulgę. Na razie pod koniec czerwca w stanowym parlamencie zatwierdzono, że weekend 14 i 15 sierpnia będzie „weekendem bez podatku”, czyli kupując rzeczy o wartości do 2,500 dolarów nie zapłacimy podatku od sprzedaży w wysokości 6.25%.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -