czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaUSANew JerseyNie zaszczepiłeś się? Urzędnicy zastukają do drzwi

Nie zaszczepiłeś się? Urzędnicy zastukają do drzwi

Akcja szczepień przeciwko Covid-19 postępuje w całej Ameryce, również w New Jersey, ale nie wszędzie przebiega tak sprawnie, jak chciałyby tego władze stanu. Dlatego gubernator Phil Murphy ogłosił, że tam, gdzie szczepienia przebiegają najwolniej, zorganizowane zostaną kampanie informacyjne skierowane wprost do lokalnych społeczności.

Fot. Archiwum WEM

W ramach tych działań pracownicy wydziałów zdrowia zapukają do drzwi mieszkańców sześciu miast, w których procent zaszczepionych mieszkańców jest najniższy i będą ich zachęcać do zaszczepienia się. Urzędników pukających do drzwi mogą się spodziewać mieszkańcy Howell i Middletown w hrabstwie Monmouth oraz Lakewood, Toms River, Brick i Jackson w hrabstwie Ocean.

Robimy i będziemy robić wszystko, co możemy, żeby zachęcać ludzi do szczepień – zapowiedział Daniel Regenye, koordynator ds. zdrowia publicznego w Ocean County. Hrabstwo to ma jeden z najwyższych wskaźników zachorowań na COVID-19 w stanie i najniższe wskaźniki szczepień.

I choć na razie poziom zakażeń utrzymuje się na niskim poziomie, a procent zaszczepionych osób systematycznie wzrasta, to niepokój ekspertów i lekarzy budzi nowa mutacja koronawirusa, Delta, która według obserwacji może być bardziej zaraźliwa niż poprzednie warianty.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -