czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsW Worcester wracają maseczki

W Worcester wracają maseczki

Władze miasta Worcester w stanie Massachusetts ogłosiły w piątek, 17 września, że w mieście znów będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek. Stosowne przepisy weszły w życie w poniedziałek, 20 września.

Nakaz noszenia maseczek wszedł w życie 20 września i dotyczy wszystkich, także osób zaszczepionych na Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Zakrywanie nosa i ust jest wymagane w pomieszczeniach we wszystkich prywatnych firmach w mieście. Nakaz noszenia maseczek dotyczy zarówno osób zaszczepionych, jak i niezaszczepionych. Pracodawcy będą również musieli zgłaszać przypadki zakażenia Covid-19 w firmie do miejskiej Rady Zdrowia.

Wprowadzono również obowiązek zaszczepienia się na Covid-19 przez pracowników administracji miasta, w przeciwnym razie będą się musieli poddawać cotygodniowym testom na obecność wirusa. Obowiązek ten będzie egzekwowany od 1 listopada br.

Powrót obostrzeń jest skutkiem wzrostu w ostatnich tygodniach liczby przypadków koronawirusa w Worcester, które jest drugim co do wielkości miastem Massachusetts.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -