czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaUSAFlorydaNajniższy poziom nowych zakażeń od lipca

Najniższy poziom nowych zakażeń od lipca

Pomimo iż w ostatnim tygodniu na Florydzie odnotowano 75,000 nowych przypadków Covid-19, jest to najniższa tygodniowa liczba od lipca, kiedy szczep wirusa Delta rozpoczął kolejną falę zakażeń. Średnia dzienna liczba nowych zakażeń wynosi obecnie niecałe 11,000. Miesiąc temu wynosiła 21,000.

Na Florydzie w szpitalach przebywa około 9,000 osób z Covid-19. Fot. ASI

Wzrost zakażeń na początku lata przyczynił się do wzrostu odsetka zaszczepionych osób, który obecnie na Florydzie przekracza krajową średnią. Epidemiolodzy twierdzą jednak, że ze względu na ilość starszych osób mieszkających na Florydzie oraz niskie zainteresowanie szczepionkami wśród osób młodych obecny stanowy poziom szczepień nie jest wystarczający, aby zapobiec nowym przypadkom.

Kolejną pozytywną informacją jest poprawiająca się sytuacja w szpitalach, gdzie systematycznie spada ilość zakażonych pacjentów. Obecnie w szpitalach w całym stanie przebywa około 9,000 chorych na Covid, jest to najniższa liczba od lipca, co oznacza prawie 40% spadek. Na intensywnej terapii zajętych jest około 2,500 łóżek, 36% dostępnych w całym stanie. Wiele szpitali powraca do normalnej działalności, po prawie dwóch miesiącach, kiedy zakres świadczonych usług i zabiegów był ograniczony, aby skoncentrować zasoby w walce z pandemią.

Od początku pandemii na Florydzie zakażonych zostało około 3.5 miliona osób, a zmarło 50,000.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułW Worcester wracają maseczki
Następny artykułZacięta rywalizacja

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -