sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsW Massachusetts rośnie ilość zakażeń Covid-19

W Massachusetts rośnie ilość zakażeń Covid-19

We wtorek, 23 listopada, w Massachusetts odnotowano 6,917 przypadków zakażenia Covid-19. To o około 1,600 więcej niż tydzień temu. Wśród zakażonych systematycznie spada jednak ilość osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 – obecnie wynosi ok. 45 proc., choruje natomiast coraz więcej osób niezaszczepionych.

Mimo dużego odsetka zaszczepionych osób w Massachusetts odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażeń Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Eksperci spodziewają się w najbliższych tygodniach kolejnych wzrostów zachorowań. Przedstawiciele administracji Baker-Polito ogłosili we wtorek, że szpitale w Massachusetts o ograniczonej pojemności powinny zacząć ograniczać planowe procedury w przyszłym tygodniu, ponieważ po Święcie Dziękczynienia, kiedy to wiele osób będzie podróżować lub spotka się z rodziną, nastąpi zapewne wzrost ilości osób zakażonych koronawirusem.

Obecnie w Massachusetts w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest ponad 4.83 miliona mieszkańców. Biorąc pod uwagę liczebność populacji w stanie, to jeden z najlepszych wyników w kraju.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -