sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaUSAConnecticutCovid: 89 chorych, 8 zmarło w domu opieki w North Canaan

Covid: 89 chorych, 8 zmarło w domu opieki w North Canaan

Pandemia Covid-19 nie daje o sobie zapomnieć. Dobitnie pokazał to bilans zachorowań i śmierci w jednym z ośrodków opieki na terenie Connecticut. W ostatnich 8 tygodniach zmarło w nim aż 8 starszych pensjonariuszy.

Jedna z wielu klinik szczepień jakie miały miejsce w Geer Nursing and Rehabilitation Center w North Canaan. Fot. Facebook

Ognisko zachorowań wybuchło w Geer Nursing and Rehabilitation Center w North Canaan i ma szansę okazać się najgroźniejszym od początku pandemii na terenie stanu. Pierwszy przypadek odnotowany został w placówce 30 września tego roku. Od tego czasu zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 67 rezydentów i 22 członków obsługi. Niestety, bilans dopełnia aż 8 przypadków śmiertelnych. Równocześnie rzecznik prasowy stanowego departamentu zdrowia publicznego – instytucji monitorującej sytuację w placówce – podkreślił, że pozostali chorzy wracają do zdrowia po izolacji.

Pod opieką placówki przebywa obecnie 70 pensjonariuszy. Wśród 89 osób, które w sumie uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa w ostatnim czasie, zdecydowana większość – 87 osób – była w pełni zaszczepiona. Nie wszyscy otrzymali jednak dawkę przypominającą szczepionki.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -