sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyRaport: Szkoły w NJ ignorują dzieci niemówiące po angielsku

Raport: Szkoły w NJ ignorują dzieci niemówiące po angielsku

Wiele ze szkół publicznych działających na terenie stanu New Jersey rutynowo nie spełnia przepisów stanowych dotyczących edukacji uczniów niemówiących w języku angielskim. To jeden z wniosków raportu przygotowanego przez stanową radę oświaty. Co więcej, trend ten nasilił się w wyniku pandemii i wprowadzenia związanej z nią nauki zdalnej.

Szkoły publiczne w New Jersey nie wywiązuję się ze zobowiązań wobec dzieci niemówiących po angielsku. Fot. Archiwum WEM

Młodzież nieposługująca się biegle językiem angielskim stanowi 7 procent wszystkich uczniów szkół publicznych w New Jersey. Jak wynika z raportu, często czują się oni ignorowani, pomijani, niewidoczni w systemie edukacji. Uczniowie mieli problem m.in. z niedostosowaniem języka zaliczeń do ich możliwości, nie mieli dostępu do materiałów z zajęć zdalnych w języku innym niż angielski, ponadto ich nieanglojęzyczne rodziny często nie były należycie informowane o przysługującej dzieciom pomocy. Sytuacje tego typu przełożyły się w niektórych rejonach stanu na podwyższony odsetek uczniów usuwanych ze szkół w wyniku opuszczania zajęć.

W roku szkolnym 2020/2021 do szkół publicznych w New Jersey uczęszczało 93 tys. uczniów nieposługujących się biegle angielskim. Wielu z nich pochodzi z rodzin imigrantów, które porozumiewają się na co dzień jedynie swoim ojczystym językiem.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -