sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaUSAAmerykaAmerykanie nie chcą mieć dzieci

Amerykanie nie chcą mieć dzieci

Wyniki raportu opublikowanego przez Pew Research Center nie pozostawiają wątpliwości – niemal połowa Amerykanów w wieku od 18-49 nie chce mieć dzieci. Dlaczego? Główną przyczyną są warunki ekonomiczne.

Coraz więcej Amerykanów odkłada decyzję o założeniu rodziny na później lub deklaruje, że wcale nie zamierza mieć dzieci. Fot. Archiwum WEM

Aż 44 proc. osób w wieku od 18 do 49 lat biorących udział w badaniu stwierdziło, że nie planuje mieć dzieci. To aż o 7 proc. więcej niż w badaniu przeprowadzonym 3 lata temu.

Z danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wynika, że w 2020 roku wskaźnik urodzeń spadł w USA o 4 procent. Trend spadkowy obserwowany jest już od paru lat. CDC zauważa, że jeżeli niski wskaźnik urodzeń utrzyma się, może to stworzyć poważny problem w przyszłości.

Do spadku liczby urodzeń przyczyniają się nie tylko warunki ekonomiczne, ale także pandemia. Warto dodać, że obecnie na przeciętną kobietę w USA przypada 1.6 dziecka. 30 lat temu kobiety miały średnio więcej niż dwoje dzieci.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -