niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsUSS Constitution Museum w Bostonie w TOP 10

USS Constitution Museum w Bostonie w TOP 10

USS Constitution Museum znajdujące się w Charlestown Navy Yard w Bostonie zostało uznane za jedno z najlepszych muzeów w Ameryce. Plebiscyt przeprowadzony został przez USA Today, a o wynikach decydowały głosy czytelników. Bostońskie muzeum ostatecznie znalazło się na 5. miejscu, wyprzedzone m.in. przez National Infantry Museum & Soldier Center w Columbus, GA (nr 1 na liście).

USS Constitution Museum ponownie jest czynne dla zwiedzających. Fot. facebook.com/USSConstitutionMuseum

„USS Constitution Museum opowiada o 200-letniej historii statku, który jest obecnie uznawany za najstarszy okręt wojenny na świecie. Podczas lat pływania na morzu USS Constitution nieraz był świadkiem pirackim napadów, brał udział w wojnie w 1812 r. W Charlestown Navy Yard można zwiedzić tę fregatę” – można było przeczytać w USA Today.

USS Constitution uznawany jest za najstarszy okręt wojenny na świecie. Fot. Wikipedia.org

Jesteśmy zaszczyceni i zachwyceni tą nagrodą, zwłaszcza, że znaleźliśmy się w towarzystwie tak wielu innych prestiżowych muzeów – powiedziała Anne Grimes Rand, prezes i dyrektor generalny USS Constitution Museum. Muzeum zostało ponownie otwarte dla gości 8 kwietnia, po ponad roku zamknięcia wskutek pandemii.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -