piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutTłumy w stanowych parkach

Tłumy w stanowych parkach

Aż 17 milionów odwiedzających przewinęło się przez parki stanowe Connecticut w 2022 roku, wypełniając parkingi, pola namiotowe i obszary widokowe do niemal rekordowego poziomu. Minione 12 miesięcy było trzeci rok z rzędu rekordowe pod względem liczby turystów. Skłoniło to niektórych prawodawców do zadania pytania, czy parki Connecticut są przygotowane do obsługi takich tłumów.

Stanowe parki, takie jak Connecticut River Greenway State Park, odwiedziło w zeszłym roku 17 milionów osób. Fot. Wikimedia Commons

Przypomnijmy, że frekwencja turystów w parkach stanowych gwałtownie wzrosła w pierwszym roku pandemii – pomimo ścisłych ograniczeń dopuszczalnej liczby odwiedzających wprowadzonych w wielu miejscach w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Trend ten był widoczny także w innych stanach i tłumaczony był potrzebą odreagowania tygodni lockdownu.

Jak się okazuje, pomimo powrotu życia do normy frekwencja odwiedzin w parku nadal pozostaje nawet o 50 procent wyższa niż w czasach przed pandemią. Dla porównania Departament Energii i Ochrony Środowiska przytacza dane z lat 2019 i 2022. Odpowiednio stanowe parki odwiedziło 11 i 17 milionów gości.

Prawodawcy z Connecticut postanowili zadziałać w odpowiedzi na tę sytuację. Dało się to zauważyć po liczbie ustaw złożonych w pierwszym miesiącu tegorocznej sesji legislacyjnej. Znalazły się wśród nich propozycje wprowadzenia ograniczeń liczby turystów w parkach, zwiększenia liczebności personelu w celu powstrzymania wandalizmu, a także zatwierdzenie nowych funduszy na modernizację parków.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -