poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsSzkolny Konkurs Recytatorski w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II...

Szkolny Konkurs Recytatorski w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

13 maja w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się XVII edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem tematem przewodnim była poezja Marii Konopnickiej.

Konkurs rozpoczęła pieśń „Rota” w wykonaniu chórku szkolno-parafialnego „Promyki św. Jana Pawła II” pod przewodnictwem Marty Saletnik. Słowo wstępne wygłosił dyrektor szkoły Jan Kozak, który przybliżył wszystkim postać Marii Konopnickiej. Następnie proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie o. Jerzy Żebrowski dodał otuchy występującym w kilku motywujących słowach.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, począwszy od klas przedszkolnych aż do klasy ósmej. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe, które odbyły się tydzień wcześniej i w których wyłoniono laureatów z poszczególnych klas. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Uczestnicy konkursu z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której były koleżanki, koledzy z klasy, nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice występujących dzieci.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci kart podarunkowych, które ufundowali wieloletni sponsorzy konkursu: Nina Kowalczyk i Renata Bester. Słowa podziękowania za pracę otrzymało jury oraz nauczyciele, którzy przygotowali konkurs oraz wystrój sali. Szczególne podziękowania należą się też dwóm absolwentom szkoły, którzy byli odpowiedzialni za nagłośnienie i wizualizację tj. Kacper Król oraz za video i foto Konrad
Kloczkowski.

Zwycięzcy szkolnego konkursu wzięli udział w konkursie międzyszkolnym, którego gospodarzem w tym roku była Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Konopnickiej w Webster.

Sylwia Wadach Kloczkowska
Fot. Konrad Kloczkowski


Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie:

I kategoria wiekowa – Przedszkole
I miejsce – Brandon Osmolski
II miejsce – Oskar Węglarzy
III miejsce – Franciszek Olszewski

II kategoria wiekowa – Zerówka
I miejsce – Amelia Chabior
II miejsce – Jan Gloria
III miejsce – Charlotte Mitchel

III kategoria wiekowa – klasy 1-2
I miejsce – Kamila Handling
II miejsce – Dominic Gloria
III miejsce – Zosia Vigil

IV kategoria wiekowa – klasy 3-4
I miejsce – Tymon Rybczyk
II miejsce – Max Siwinski
III miejsce – Gabriel Gloria

V kategoria wiekowa – klasy 5-6
I miejsce – Gabriel Shulman
II miejsce – Dominik Jankowski
III miejsce – Dawid Żurowski – Uthman

VI kategoria wiekowa – klasy 7-8
I miejsce – Julia Kułakowski
II miejsce – Adrian Gwizdak
III miejsce – Matylda Hurst

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -