środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsSzczepionki dla wszystkich

Szczepionki dla wszystkich

W drugiej połowie marca gubernator Massachusetts Charlie Baker ogłosił szczegółowy harmonogram szczepień przeciw COVID-19 w Massachusetts, z którego wynika, że wszyscy mieszkańcy w wieku powyżej 16 lat będą uprawnieni do otrzymania szczepionki począwszy od 19 kwietnia.

Zgodnie z zapowiedzią gubernatora już od 19 kwietnia szczepionki dostępne będą dla wszystkich mieszkańców Massachusetts powyżej 16. roku życia. Fot. Archiwum WEM

Wszyscy mieszkańcy Massachusetts w wieku powyżej 60 lat, a także pracownicy restauracji, stacji sanitarnych i pracownicy branży transportowej mogli się zaszczepić począwszy od 22 marca, w ramach fazy 2 stanowego planu szczepień. Mieszkańcy w wieku powyżej 55 lat i osoby z chorobami współistniejącymi, które mogą sprawiać, że będą narażeni na zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, mogą się szczepić od 5 kwietnia. Wszyscy mieszkańcy powyżej 16. roku życia będą kwalifikować się do szczepienia począwszy od 19 kwietnia, kiedy stan uruchomi ostatnią, 3. fazę planu szczepień.

Według The New York Times, na dzień 30 marca 34 procent mieszkańców Massachusetts otrzymało jedną dawkę szczepionki. 19 procent mieszkańców otrzymało obie dawki.

JLS

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -