niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nowe zalecenia

Od poniedziałku, 22 marca, ściśle obowiązujące wytyczne dotyczące osób przyjeżdżających do Massachusetts zastąpiono zaleceniami.

Choć ograniczenia w podróżowaniu są stopniowo znoszone, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Fot. Archiwum WEM

Zgodnie z nimi przyjeżdżający do Massachusetts, w tym mieszkańcy wracający z jakichś wyjazdów, powinni poddać się 10-dniowej kwarantannie. Podróżni są zwolnieni z tego wymogu, jeśli mają negatywny wynik testu COVID-19, który został wykonany do 72 godzin przed ich przybyciem do stanu. Test można też zrobić po przyjeździe, o ile podróżni poddadzą się kwarantannie do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu. Każdy, kto wraca do Massachusetts po wyjeździe trwającym mniej niż 24 godziny, jest zwolniony z tego obowiązku. Zwolnieni z ww. obowiązków są także pracownicy, którzy wjeżdżają do Massachusetts w celu wykonywania infrastruktury krytycznej.

Osoby podróżujące w pełni zaszczepione (tj. te, które otrzymały dwie dawki szczepionek Moderna lub Pfizer lub które otrzymały pojedynczą dawkę szczepionki Johnson & Johnson, 14 dni lub więcej temu) i które nie mają objawów, są zwolnione z ww. zaleceń.

Wszyscy podróżni są zachęcani do zapoznania się z wytycznymi CDC dotyczącymi podróży.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -