piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutSzczepionki dla wszystkich

Szczepionki dla wszystkich

Gubernator Ned Lamont ogłosił dziś, że akcja szczepień przeciwko COVID-19 w Connecticut przyspiesza, w związku z czym zmianie ulega harmonogram szczepień, ogłoszony w zeszłym miesiącu. Oznacza to, że szczepionka będzie dostępna szybciej i dla większej ilości osób.

Gubernator CT Ned Lamont zapowiada, że w najbliższym czasie znacznie zwiększone zostaną dostawy szczepionek, co zwiększy ich dostępność i umożliwi przyspieszenie harmonogramu szczepień. Fot. Archiwum

Zmieniony harmonogram, który zakłada, że szczepionki będą dostępne dla wszystkich osób powyżej 16. roku życia już od 5 kwietnia, został przygotowany po tym, jak władze stanu zostały poinformowane przez administrację prezydenta Bidena, że w ciągu najbliższych tygodni można się spodziewać większych dostaw wszystkich trzech rodzajów szczepionek.

Obecnie Connecticut nadal plasuje się w pierwszej piątce stanów w kraju jeśli chodzi o procent populacji, która została zaszczepiona.

Mamy jednych z najlepszych i niezwykle oddanych dostawców, którzy pracują ze wszystkich sił, aby stworzyć infrastrukturę, która zapewni szczepionki dla jak największej liczby mieszkańców, tak szybko, jak to tylko możliwe – powiedział gubernator Lamont. – Na podstawie naszych rozmów z rządem federalnym dotyczących przydziału szczepionek przewidujemy dostarczanie ponad 200,000 pierwszych dawek tygodniowo na początku kwietnia. Ten przydział, w połączeniu z dynamiczną akcją szczepień prowadzonych w naszym stanie w ciągu ostatnich kilku tygodni, pozwala Connecticut znacznie przyspieszyć harmonogram, tak abyśmy mogli sprawiedliwie i skutecznie szczepić jak najwięcej mieszkańców. To jeszcze trochę potrwa, zanim szczepionki będą dostępne dla wszystkich, którzy chcą się zaszczepić, dlatego proszę o cierpliwość, ale w ciągu najbliższych kilku tygodni przewiduję, że będziemy mieli okazję znacznie zwiększyć ilość szczepionek podawaną każdego dnia – dodał.

Dzięki ogromnej pracy wszystkich działających w ramach naszej infrastruktury odpowiedzialnej za szczepienia, działaniom rządu federalnego w celu zwiększenia podaży szczepionek do stanów oraz decyzji gubernatora, by trzymać się systemu opartego na wieku, Connecticut poczyniło ogromne postępy w szczepieniu naszych mieszkańców – szybko, skutecznie i sprawiedliwie – powiedziała komisarz ds. Zdrowia Publicznego w Connecticut dr Deidre Gifford. – Ponieważ nadal koncentrujemy się na zasadzie równości w naszym programie szczepień, ta szybsza ekspansja na młodsze grupy wiekowe da punktom szczepień oraz lokalnym organizacjom zdrowotnym i społecznym jeszcze większą elastyczność, aby mogły dotrzeć do osób i grup potrzebujących szczepień i jeszcze bardziej zwiększyć dostępność szczepionek. Kiedy zbliżamy się do momentu otwarcia naszego programu szczepień dla wszystkich osób w wieku powyżej 16 lat, ważne jest, aby wszyscy nadal nosili maseczki, zachowywali dystans społeczny, unikali dużych zgromadzeń, pamiętali o myciu rąk oraz poddawali się testom i kwarantannie, jeśli są chorzy lub podejrzewają, że mogą być zakażeni – dodała.

Osoby, które są obecnie uprawnione do otrzymania szczepionki w Connecticut:

  • wszystkie osoby w wieku 45 lat i starsze;
  • personel medyczny;
  • ratownicy medyczni;
  • mieszkańcy i pracownicy placówek opieki długoterminowej;
  • mieszkańcy i pracownicy wybranych domów zakonnych itp.
  • pracownicy szkół PreK-12 i profesjonalni opiekunowie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 5 kwietnia harmonogram otworzy się dla wszystkich osób w wieku od 16 do 44 lat.

Stan będzie współpracować z dostawcami i z Department of Developmental Services, aby przyspieszyć dostęp w kwietniu dla osób poniżej 45. roku życia, którzy ze względu na stan zdrowia są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19.

Wszystkie kwalifikujące się osoby w stanie Connecticut, które chciałyby otrzymać szczepionkę, muszą umówić się na szczepienie z wyprzedzeniem. Informacje na temat tego, jak umówić się na wizytę i jak znaleźć najbliższy dostępny punkt szczepień, można znaleźć w internecie na ct.gov/covidvaccine.

Osoby bez dostępu do internetu mogą zadzwonić do Connecticut’s Vaccine Appointment Assist Line pod numer 877-918-2224. Linia pomocy jest dostępna siedem dni w tygodniu od 08:00 do 20:00.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -