niedziela, 26 maja, 2024

Badania imigracyjne

Tak zwane badania imigracyjne są niezbędne dla wszystkich osób, które wylosowały w loterii wizowej prawo do ubiegania się o zieloną kartę (prawo stałego pobytu w USA). Ich wykonanie konieczne jest również przy zmianie statusu imigracyjnego, na przykład w procesie starania się o obywatelstwo amerykańskie. Także osoby, które są sponsorowane przez zakład pracy lub osoby prywatne w USA i starają się o zalegalizowanie pobytu w USA, muszą również wykonać badania imigracyjne.

Podstawową zasadą działania przychodni 4E DPC, założonej przez doktora Vasantha Kainkaryama, jest troska o pacjenta i jego komfort i nie inaczej jest w przypadku badań imigracyjnych. Fot. Archiwum WEM

Badania imigracyjne są wymagane przez amerykański urząd imigracyjny (US Citizenship and Immigration Service – USCIS). Nie każdy lekarz może je wykonać, aby były uznane przez urząd imigracyjny, muszą zostać wykonane przez lekarza posiadającego akredytację USCIS. Takie uprawnienia posiada dr Vasanth Kainkaryam, który przyjmuje w dwóch lokalizacjach: Rocky Hill i South Windsor w Connecticut.

Badania muszą zostać wykonane w określonym terminie. Najpierw trzeba dostarczyć pewne dokumenty (np. zaświadczenie o przebytych szczepieniach), potem wykonywane są badania i testy laboratoryjne, a na koniec lekarz wystawia odpowiednią dokumentację. To wszystko trwa i bywa dość kosztowne. Dlatego oferta doktora Kainkaryama i założonej przez niego przychodni 4 Elements – Direct Primary Care (4E DPC) jest warta uwagi.

Bezpośrednia Opieka Medyczna (DPC) oferowana przez przychodnię 4 Elements – Direct Primary Care (4E DPC) założoną przez doktora Vasantha Kainkaryama ma wiele zalet. Do głównych należy między innymi bezpośredni dostęp do lekarza wtedy, gdy jest potrzebny. Nie trzeba czekać na wizytę, a poradę można uzyskać także telefonicznie czy przez internet, co zwłaszcza w dzisiejszych czasach pandemii ma dużą wartość. Istnieje też możliwość wizyt domowych. Ośrodek 4 Elements oferuje dostępność specjalistów z różnych dziedzin, co stwarza szerokie możliwości diagnostyczne i daje możliwość kompleksowej opieki nad stanem zdrowia.

Jeśli chodzi o badania imigracyjne, to zarówno testy, jak i formalności z nimi związane, jeśli ktoś zdecyduje się wykonać je w 4E DPC, potrwają co do zasady od 4 do 7 dni – o ile nie będzie konieczności wykonania dodatkowych testów lub badań. Również koszt ich wykonania jest przystępny – 225 dolarów od osoby dorosłej i nastolatków powyżej 15. roku życia i 200 dolarów w przypadku dziecka – gdy tymczasem przeciętnie ich koszt oscyluje około 300 dolarów lub więcej.

Podstawową zasadą działania przychodni 4E DPC jest troska o pacjenta i jego komfort i nie inaczej jest w przypadku badań imigracyjnych. Każdy może liczyć na bezpośredni kontakt z lekarzem, a nie jedynie z personelem ośrodka, a po przeprowadzeniu badań lekarz w wyczerpujący sposób przedstawi i wyjaśni ich wyniki. Po wykonaniu badań pacjent otrzyma odpowiednio wypełniony formularz i dokumenty, które należy przedstawić w Urzędzie Imigracyjnym.

Szczegółowe informacje na temat badań imigracyjnych można znaleźć na stronie internetowej: www.ctimmigrationdoctor.com, za pośrednictwem której można też w łatwy sposób zarejestrować siebie i członków swojej rodziny na badania imigracyjne.

Warto mieć na uwadze, że jeśli ktoś nie wykona zleconych badań imigracyjnych, automatycznie zostanie pozbawiony dalszego udziału w procesie naturalizacji (uzyskania prawa do stałego pobytu w USA).


Dowiedz się więcej:

860.469.5646
info@4elementsdpc.com
Facebook: 4elementsdpc
Instagram: @4elementsdpc
www.ctimmigrationdoctor.com

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -