niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalneQuinnipiac University – uczelnia otwarta na Polskę!

Quinnipiac University – uczelnia otwarta na Polskę!

Quinnipiac University w Hamden, CT. Fot. Quinnipiac University

Quinnipiac University w Hamden w stanie Connecticut to uczelnia, w której nowoczesna wizja edukacji oraz otwartość na nowe pomysły wspierane są prawie stuletnim doświadczeniem w zakresie kształcenia młodych ludzi, polegającego na przekazywaniu im nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności będących nieocenionym walorem na rynku pracy. Jednym z czynników wyróżniających Quinnipiac University na tle innych amerykańskich uczelni są też jego silne praktyczne relacje i związki z Europą Centralną, w tym z Polską. W ramach uczelni działa Katedra Polska, pod patronatem której, między innymi, realizowany jest program Global Business Affairs Polish Certificate, a niedawno do wielu studenckich stowarzyszeń działających na Quinnipiac University dołączył Polski Klub Studencki – Polish Cultural Society. To wszystko sprawia, że oferta Quinnipiac University jest wyjątkowo atrakcyjna zarówno dla osób pochodzenia polskiego, jak i dla tych, którzy są zainteresowani Polską w kontekście potencjału gospodarczego, akademickiego i kulturalnego, jaki ma ta część Europy.

Katedra Polska

Na Quinnipiac University działa Instytut Europy Centralnej (Central European Institute, CEI), którego działalność skupia się na wzmacnianiu relacji i związków między Stanami Zjednoczonymi i krajami Europy Centralnej w trzech głównych obszarach: akademickim, kulturowym i biznesowym oraz na promowaniu tej części Europy w środowisku amerykańskim – nie tylko jako regionu atrakcyjnego turystycznie, ale przede wszystkim jako mającego ogromny potencjał inwestycyjny i biznesowy. Od 2014 roku pod patronatem CEI działa Katedra Polska. Jej fundatorzy to rodzina Kate i Peter Novak z Longmeadow, MA. To dzięki ich filantropijnej hojności i wizji CEI i Katedra Polska coraz efektywniej budują mosty – zarówno te międzyludzkie, między studentami, wykładowcami i przedsiębiorcami, jak i transatlantyckie – między USA i Europą. ramach Katedry Polskiej realizowane są liczne programy i przedsięwzięcia, mające na celu przekształcić ideę budowania mostów między krajami w realną współpracę akademicką. – Katedra ma pełne wsparcie władz uniwersyteckich, jej programy funkcjonują na poziomie ogólnouniwersyteckim, a do swoich przedsięwzięć Katedra angażuje zarówno studentów, jak i kadrę akademicką. W programach Katedry Polskiej uczestniczą wszystkie zainteresowane wydziały i obecnie są to School of Education, College of Arts and Sciences, Law School i oczywiście School of Business – wyjaśniał w rozmowie z „Białym Orłem” dyrektor Katedry Polskiej na Quinnipiac University Gedeon Werner.

Dyrektor Katedry Polskiej na Quinnipiac University Gedeon Werner. Fot. Quinnipiac University

Jakie dokładnie są to programy, do kogo skierowane i na jakich aspektach współpracy się koncentrują?

  • Polsko-Amerykański Program Liderów Biznesu (Polish-American Business Leadership Program) – program ten realizowany był w latach 2017-2020. W jego ramach studentom z Polski przyznawane było pełne stypendia na studia MBA na Quinnipiac University. Dodatkowym niezmiernie ważnym wyróżnikiem programu była możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego (pracy) w Stanach Zjednoczonych. Absolwenci programu zdobywali to doświadczenie w najlepszych firmach amerykańskich, wliczając firmy z grupy Fortune 500.
  • Global Business Affairs Polish Certificate – jest to program przygotowujący studentów do kariery biznesowej lub rozpoczęcia własnej działalności, w Polsce lub ogólnie w Europie. Poza dawką wiedzy program zakłada spędzenie co najmniej jednego semestru studiów na uczelni polskiej oraz odbycie stażu zawodowego w polskich przedsiębiorstwach.
  • Student Consulting Project – w ramach tej inicjatywy studenci z Quinnipiac University doradzają polskim firmom (głównie startupom) jak wejść na rynek amerykański (we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Amerykańską Izbą Handlową w Polsce).
  • Programy wymiany akademickiej – programy skierowane są zarówno do studentów, jak i wykładowców. Po stronie polskiej jednostkami biorącymi udział w wymianie są czołowe uczelnie, m.in. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Białostocki.
  • Game Design Hub – w ramach tego przedsięwzięcia inicjowane i rozwijane są programy wymiany (w tym staży) w zakresie przedsiębiorczości i projektowania gier.

Działania Katedry Polskiej nie tylko realizują ideę pogłębionej współpracy akademickiej, ale przede wszystkim umożliwiają wzajemne poznanie kultur i środowisk gospodarczych i akademickich Polski i USA, co z kolei ułatwia nawiązanie relacji ekonomicznych i ma ogromny potencjał przekształcenia się w późniejszą regularną współpracę gospodarczą. Nauka łączy się z biznesem, a wykształcenie podparte doświadczeniem otwiera drzwi do kariery.


Dowiedz się więcej!
www.quinnipiac.edu
Quinnipiac University
275 Mt Carmel Ave., Hamden, CT 06511
Kontakt dla zainteresowanych: 203-500-8208 lub gedeon.werner@qu.edu

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -