poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDeidre Gifford zaszczepiona

Deidre Gifford zaszczepiona

Pełniąca obowiązki Komisarza ds. Zdrowia Publicznego w Connecticut Deidre Gifford w piątek, 19 marca, została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Szczepionka firmy Johnson & Johnson została jej podana w Stop & Shop w New Britain, CT.

– Najlepszą szczepionką jest ta, którą można jak najszybciej się zaszczepić – powiedziała komisarz Gifford. Fot. Darek Barcikowski

Gifford zapewnia, że wszystkie dostępne i zatwierdzone do użytku w Stanach Zjednoczonych szczepionki są tak samo dobre. Szczepionka J&J wykazuje się 72% skutecznością w Stanach Zjednoczonych, 66% w Ameryce Południowej i 57% w Republice Południowej Afryki.

Najlepszą szczepionką jest ta, którą można jak najszybciej się zaszczepić – powiedziała komisarz Gifford, która mogła się zaszczepić, gdyż znajduje się w puli osób 55+. Obecnie w CT również osoby w wieku 45+ mogą się już szczepić.

Gifford szczepionkę podano w Stop & Shop, który będzie miał ograniczoną podaż szczepionki i będzie możliwość zaszczepienia się tam po wcześniejszym umówieniu.

Zarówno komisarz Gifford, jak i gubernator Connecticut Ned Lamont zapowiadają zwiększenie dostaw szczepionek do stanu w najbliższym czasie. – Przewidujemy, że za jakiś czas, prawdopodobnie już w maju, podaż przewyższy popyt na szczepionki – stwierdziła Gifford.

Do tej pory już prawie 1 milion osób otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki Pfizer-Biontech lub Moderna. Około połowa z nich otrzymała też drugą dawkę. – Będziemy mieć mnóstwo szczepionek w ciągu najbliższego miesiąca – zapowiada gubernator Lamont, zatem można się spodziewać, że niedługo zaszczepić będzie się mógł każdy.

opr. JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -