wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSANowy JorkSzczepienia na małpią ospę

Szczepienia na małpią ospę

Nowy Jork rozpoczął w czwartek 23 czerwca program szczepienia przeciwko małpiej ospie dla osób z grup ryzyka. Działanie zostało podjęte w ramach kroków, którymi władze starają się powstrzymać globalną epidemię. Zainteresowanie mieszkańców metropolii przerosło oczekiwania pomysłodawców inicjatywy. Już po kilku godzinach od uruchomienia programu miasto musiało przerwać szczepienia – zaplanowane wizyty były już zarezerwowane na początek lipca.

Zapotrzebowanie na szczepionki przeciwko małpiej ospie przerosło ich dostępność w Nowym Jorku. Fot. Archiwum WEM

W przeciwieństwie do początku pandemii Covid-19, gdy skuteczne leczenie nie było jeszcze dostępne, podobnie jak szczepionki, małpia ospa jest chorobą, na którą specjaliści są znacznie bardziej przygotowani. Dostępnych jest wiele szczepionek, które działają przeciwko wirusowi wywołującemu dolegliwość. Problemem aktualnie jest jednak zapotrzebowanie.

Od początku maja w Nowym Jorku wykrytych zostało około 30 przypadków zachorowań na małpią ospę. Niemal wszystkie dotyczyły homoseksualnych mężczyzn. Liczba wykrytych zachorowań wzrosła o 60% w ciągu 7 dni tygodnia. Przypadki wykryte w Nowym Jorku stanowią ponad 20% zdiagnozowanych w całym kraju.

Więcej informacji na temat szczepień na małpią ospę znaleźć można na stronie NYCHealth.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -