wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSAFlorydaTampa: infolinia pomocowa uruchomiona

Tampa: infolinia pomocowa uruchomiona

Tampa odpowiedziała na panujący w rejonie kryzys mieszkaniowy. Miasto próbuje pomóc mieszkańcom, którzy znaleźli się w najgorszej sytuacji. Uruchomiona została bezpłatna infolinia mieszkaniowa, której zadaniem jest udzielanie informacji potrzebującym. Mieszkańcy mogą się dowiedzieć za jej pośrednictwem, gdzie znajdą pomoc w kwestiach mieszkaniowych, w tym dowiedzą się o drogach uniknięcia eksmisji i wsparciu w rozwiązywaniu problemów właścicieli/najemców.

Infolinia jest jednym z przykładów działań, jakie podejmuje Tampa w związku z odnotowywanym tutaj najbardziej rosnącym kosztem życia w całym kraju. Fot. Archiwum WEM

Osoby mieszkające Tampie mogą zadzwonić pod numer już działającej infolinii: 813-307-5555. Operatorzy będą dostępni od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00.

Na temat projektu wypowiedział się m.in. Kayon Henderson, kierownik ds. mieszkalnictwa i rozwoju społeczności Tampy. Podkreślił, że celem działania infolinii jest realna pomoc mieszkańcom, którzy w obliczu kryzysowej sytuacji, w której się znaleźli, mogą czuć się zagubieni, zdezorientowani i nie wiedzieć, co dalej robić. Zadaniem konsultantów będzie udzielanie konkretnych porad i kierowanie potrzebujących do miejsc z wolnymi zasobami mieszkaniowymi – zarówno na terenie Florydy, jak i poza stanem.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -