wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSAConnecticutOd 1 lipca diesel 9 centów droższy

Od 1 lipca diesel 9 centów droższy

Mieszkańcy Connecticut już od 1 lipca zapłacą więcej za olej napędowy. Będzie to następstwo podwyżki wysokości podatku. Zgodnie z decyzją komisarz ds. dochodów stanowych ze środy 15 czerwca, początkiem lipca podniesie się on o 9 centów.

Olej napędowy będzie o 9 centów droższy od 1 lipca, o taką kwotę wzrośnie jego stanowe opodatkowanie. Fot. Archiwum WEM

Zmiana oznacza wzrost o 23% w stosunku do obecnego poziomu. Zostanie on ponownie skorygowany 1 lipca 2023 roku. Według danych AAA średnia cena diesla na terenie Connecticut wyniosła w środę 15 czerwca 6.17 dolara za galon.

Zmiana została ogłoszona w ostatnim przewidzianym prawem terminie. Departament usług Skarbowych czekał z komunikatem do 15 czerwca i przekazał go w liście do ustawodawców i Komisji Budżetowej.

Stanowi prawodawcy nie przewidzieli włączenia podatku od oleju napędowego do aktualnie trwającego zawieszenia podatku akcyzowego na benzynę, który został przyjęty w tym roku w odpowiedzi na rekordowe ceny paliw i inflację. W ostatnich tygodniach próbę zawieszenia nadchodzącej podwyżki podatku podjęli republikanie, jednak okazała się ona nieskuteczna.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułCeny benzyny spadają
Następny artykułSzczepienia na małpią ospę

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -