czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutSzczepienia na Covid-19 w mobilnej klinice w New Britain

Szczepienia na Covid-19 w mobilnej klinice w New Britain

Na początku i w połowie przyszłego miesiąca, a dokładnie 1 i 15 kwietnia, mieszkańcy New Britain oraz całego stanu będą mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19 dzięki mobilnym klinikom, które zawitają do „Małej Polski”. O ich organizację zadbał miejski departament zdrowia New Britain.

Mobilna klinika zawita do „Małej Polski” 1 oraz 15 kwietnia. Fot. CT Department of Health

Mobilna klinika pojawi się przy Klubie Pułaskiego przy 89 Grove Street i czynna będzie w obie soboty od 10 rano do 2 po południu. Chętni będą mogli przyjąć pierwszą bądź przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, które wg ekspertów nadal są najlepszym zabezpieczeniem przeciwko ciężkiemu przebiegowi choroby i jej śmiertelnym skutkom. Pomimo iż poziom zakażeń znacznie spadł w ostatnich miesiącach, wirus nadal się rozpowszechnia i stanowi poważne zagrożenie.

Między 9 a 16 marca br. w Connecticut 709 na prawie 17 tys. testów wykryło obecność koronawirusa. W szpitalach w całym stanie 16 marca przebywało 156 osób chorych na Covid-19, a w przeciągu tygodnia wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 38 osób. Pomimo że dane te nie są tak przerażające jak jeszcze rok temu, pokazują, że Covid-19 wciąż jest i stanowi przyczynę nie tylko hospitalizacji, ale i zgonów.

Szczepionkę przypominającą przyjęło w Connecticut 51% mieszkańców stanu w wieku od 55 do 64 lat, tylko 20% osób między 45. a 54. rokiem życia i 13% osób w przekroju wiekowym między 25 a 34 lata. Przedstawiciele służby zdrowia apelują, aby więcej osób zabezpieczyło się przeciwko Covid-19 przyjmując szczepionkę. Jedną z inicjatyw mających na celu zwiększenie poziomu wyszczepienia populacji i ułatwienia dostępu do szczepień są właśnie mobilne kliniki, które zagoszczą w „Małej Polsce” 1 i 15 kwietnia.

Zaszczepić się będzie można bez konieczności wcześniejszego umawiania się, a szczepionki dostępne będą dla wszystkich osób od 12. roku życia. Dodatkowo w ramach mobilnej kliniki skorzystać będzie można z bezpłatnej analizy i konsultacji w celu zidentyfikowania ryzyka chorób przewlekłych i podjęcia kroków, aby poprawić stan zdrowia.

Szczepionki są bezpłatne, lecz osoby ubezpieczone proszone są o przyniesienie ze sobą karty ubezpieczeniowej oraz dokumentu identyfikacyjnego. – Jeżeli ktoś posiada ubezpieczenie i może się wylegitymować tak zwanym ID, prosimy, aby przyniósł te dokumenty, ale nie są one wymagane. Nikomu nie odmówimy szczepienia ze względu na brak dokumentu bądź ubezpieczenia – zapewnia przedstawiciel departamentu zdrowia z New Britain.

Osoby, które chcą przyjąć szczepionkę bądź dawkę przypominającą przeciwko Covid-19 i nie mogą skorzystać z kwietniowych wizyt mobilnej kliniki, mogą znaleźć listę innych miejsc i dat, w których dostępne będą mobilne kliniki na ct.gov/mobilevaccines bądź napisać na adres dph.mobileclinics@ct.gov.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -