poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaStypendia dla polonijnych studentów

Stypendia dla polonijnych studentów

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami ogłasza nabór wniosków o stypendium im. Harriet Irsay. Jak zwykle trafią one do studentów pochodzenia polskiego, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i są obywatelami USA lub posiadają zieloną kartę. W tym roku przewidziano $1,500 dla każdego z nagrodzonych studentów. Zgłoszenia można przesyłać do Instytutu do 24 lipca 2021.

W tym roku przewidziano stypendia w wysokości $1,500 dla każdego z nagrodzonych studentów. Fot. Archiwum WEM

Wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe dla młodych, utalentowanych studentów, dlatego chcemy, aby jak najwięcej osób się dowiedziało o stypendium. Czekamy zatem na wiele zgłoszeń. Prosimy je nadsyłać już teraz, nie czekać, by to zrobić na ostatnią chwilę – mówi Beata Paszyc, dyrektor Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami. Studenci ubiegający się o stypendium muszą być zapisani na studia przeddyplomowe (undergraduate) lub podyplomowe (graduate) w pełnym wymiarze godzin (full-time) na różnych kierunkach, między innymi: komunikacja, edukacja, film, historia, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, sztuki plastyczne, studia polskie, public relations. Zachęcamy do składania podań. Wszystkie informacje oraz wnioski znajdują się na stronie Instytutu: www.ampolinstitute.org.

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” – Stefan Żeromski

Wymagane dokumenty w języku angielskim to:

  • Wypełniony wniosek o przyznanie stypendium;
  • Wykaz zapisu na studia lub wykaz zaliczonych zajęć z uczelni (school transcripts);
  • Dokładny życiorys (CV);
  • Ujęte w formie literackiej uzasadnienie „Dlaczego powinienem/powinnam otrzymać stypendium Harriet Irsay?” (200-400 słów);
  • Artykuł na dowolny temat, dotyczący Polski (około 700 słów) lub nowość: krótki, kilkuminutowy esej wideo;
  • Trzy listy rekomendacyjne (mogą być e-maile z profesjonalnego adresu osób, które piszą listy rekomendacyjne) od nauczycieli, profesorów lub osób znających historię akademicką, potencjał naukowy i plany akademickie studenta składającego podanie;
  • Bezzwrotna opłata manipulacyjna w wysokości 10 dolarów w postaci czeku lub przekazu pieniężnego.

Po szczegółowe informacje odsyłamy do Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami: www.ampolinstitute.org, tel. 305-864-2349, e-mail: assistant@ampolinstitute.org, director@ampolinstitute.org.

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -