poniedziałek, 27 maja, 2024

Uroczyste obchody

W sobotę, 1 maja, w Klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg odbyły się obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Fot. Archiwum JP

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Na czele, niosąc bęben wojskowy, maszerował Kadet Pułaskiego Jan Oko, flagę amerykańską niósł Szczepan Stefańczuk, polską – El Leśniak, a sztandar z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki Andrzej Garbacz. Zebranych gości przywitała prezes Klubu Polonia Inc. Anna Slavov, następnie głos zabrała wiceprezes Maria Garbacz. Gościem honorowym był ks. dr Andrzej Gorczyca, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg. Wśród gości obecny był też Józef Pałka, właściciel Joseph’s Dance Studio i wychowawca wielu znakomitych tancerzy, w tym finalistów programu America Got Talent 2010, siedmiokrotnych mistrzów świata: Anny Kaczmarskiej i Patryka Płoszaja.

Fot. Archiwum JP

Po części oficjalnej gości zaproszono na obiad, zgromadzeni delektowali się staropolskimi potrawami przygotowanymi przez serwis Eugenii Zarembskiej i koleżanek. Po posiłku ruszono do tańca. Atmosfera zabawy była znakomita, parkiet pozostawał zajęty aż do 2 w nocy. Nastrój zabawy podkręcało dwóch znakomitych barmanów: Jan Oko oraz Andrzej Garbacz, którzy serwowali niezwykle smakowite drinki. O muzykę zadbał zespół Sweet Harmony, o dekorację sali Marysia Bednarska i Grace Stefanczuk.

Fot. Archiwum JP

To była pierwsza większa impreza po ogłoszeniu pandemii. Byłam pełna obaw co do frekwencji, nie spodziewałam się, że przybędzie ponad 120 osób. To świadczy o patriotyzmie! – stwierdziła Anna Slavov, dodając, że „atmosfera zabawy była znakomita i mamy nadzieję, że działalność klubu wróci do normy”. – Chciałabym wszystkim podziękować za obecność, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do bardzo sprawnej organizacji – zakończyła pani prezes.

Fot. Archiwum JP

Klub Polonia, Inc. przygotowuje się do obchodów 30-lecia istnienia, które odbędą się w 2022 roku.

Józef Pałka, opr. JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -