niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkSpadają czynsze na Greenpoincie

Spadają czynsze na Greenpoincie

Jak wynika z najnowszego raportu rynkowego StreetEasy, Greenpoint na Brooklynie jest obecnie najbardziej atrakcyjną dzielnicą Nowego Jorku, jeśli chodzi o ceny najmu nieruchomości. To tu swoje kroki powinni skierować najemcy poszukujący lokum w atrakcyjnej cenie. Wywoławcze koszty najmu obniżyły się w dzielnicy od grudnia 2022 roku o jedną trzecią (32.6%).

Czynsze na Greenpoincie, które w ostatnich latach sięgnęły rekordów, zaczęły spadać szybciej niż w innych dzielnicach miasta. Fot. Wikimedia Commons

W grudniu 2022 roku 15% ofert wynajmu w Nowym Jorku zawierało co najmniej jeden miesiąc bez czynszu. Liczba umów, które miały zostać zawarte w Nowym Jorku, była porównywalna z tą z 2019 roku, czyli z czasu przed pandemią. Jeszcze zeszłego lata liczba ta była niższa o 6.9%. Jak przekazują autorzy raportu, właściciele dostosowują swoje oferty do obecnych warunków na rynku najmu.

Jak prognozuje StreetEasy, prawdopodobnie w tym roku czynsze wywoławcze spadną jeszcze bardziej. Tej wiosny i lata rynek wynajmu ma być nieco mniej konkurencyjny w porównaniu z warunkami w 2022 roku.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -