sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey z jednymi z najwyższych podatków w USA

New Jersey z jednymi z najwyższych podatków w USA

Tax Day w USA zbliża się już coraz większymi krokami, a – jak wynika z badań – 81% mieszkańców bardziej martwi się w tym roku inflacją niż podatkami. Platforma WalletHub postanowiła przeprowadzić Taxpayer Survey 2023 i przygotować roczny raport na temat stanów o najwyższych i najniższych stawkach podatkowych.

Stan New Jersey jest jednym z najwyżej opodatkowanych w kraju wg nowego raportu WalletHub. Fot. Archiwum WEM

WalletHub zbadał stawki podatkowe w USA. Jak na tle innych stanów wypadł New Jersey? Stan zajął 43. miejsce, jeśli chodzi o ogólną efektywną stawkę podatku stanowego i lokalnego i 10. w przypadku podatku dochodowego. Podatek od nieruchomości zapewnił stanowi 51. miejsce. Najlepiej New Jersey wypada jeśli chodzi o podatek od pojazdu i od sprzedaży i akcyzy – odpowiednio 1. i 7.

Jak prezentują się wyniki Taxpayer Survey 2023 od WalletHub? Okazuje się, że 73% badanych twierdzi, że rząd nie wydaje mądrze pieniędzy z podatków. Prawie 34% osób stwierdziło, że najbardziej obawiają się braku pieniędzy na zapłacenie podatków, a następnie popełnienia błędu w obliczeniach (23%) i poddania się audytowi (22%). Aż 72% badanych uważa, że ich obecna stawka podatkowa jest zbyt wysoka.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -