wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaUSANowy JorkRestauracje pozywają Nowy Jork

Restauracje pozywają Nowy Jork

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio stoi w obliczu pierwszego pozwu od restauracji o rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego, aby móc korzystać i przebywać w pomieszczeniach takich jak restauracje, bary czy siłownie, wymagany jest dowód szczepienia przeciwko Covid-19.

Od połowy sierpnia w Nowym Jorku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi m.in. w restauracjach mogą przebywać tylko osoby zaszczepione. Dotyczy to również pracowników. Fot. Archiwum WEM

Niezależne Stowarzyszenie Właścicieli Restauracji Rescue (The Independent Restaurant Owners Association Rescue) domaga się na drodze sądowej zniesienia tego nakazu. Do pozwu dołączyło już kilka nowojorskich restauracji oraz siłowni.

Zarządzenie, zgodnie z którym, aby uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym, przebywając w miejscach takich jak restauracje, kina, teatry, siłownie itp., należy być zaszczepionym co najmniej pierwszą dawką szczepionki przeciwko Covid-19, zaczęło obowiązywać od połowy sierpnia. Dotyczy to również pracowników tych miejsc, którzy są zobowiązani do zaszczepienia się. Choć jednak przepisy weszły w życie w sierpniu, ich egzekwowanie ma zacząć się dopiero od połowy września. Nowy Jork jest pierwszym dużym miastem, które wprowadziło takie regulacje, lecz za jego przykładem poszły już m.in. San Francisco i Nowy Orlean.

Nick Paolucci, sekretarz prasowy nowojorskiego wydziału prawnego, poinformował, że miasto rozpatruje skargę restauratorów.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -