sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNauczyciele muszą się zaszczepić lub zgodzić na regularne testy

Nauczyciele muszą się zaszczepić lub zgodzić na regularne testy

Tuż po tym, jak w poniedziałek, 23 sierpnia, FDA wydało pełne zezwolenie na stosowanie w zwykłym trybie szczepionki przeciwko Covid-19 firmy Pfizer/BioNTech, gubernator New Jersey ogłosił, że obowiązkiem szczepienia objęci zostają wszyscy nauczyciele oraz pracownicy stanowi.

Pracownicy placówek oświatowych w New Jersey mają czas do 18 października, by się zaszczepić przeciwko Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Wszyscy pracownicy szkół do 12 klasy oraz przedszkoli muszą być w pełni zaszczepieni do 18 października. Rozporządzenie wykonawcze Murphy’ego dotyczy wszystkich szkół w całym stanie, w tym publicznych, prywatnych i parafialnych programów przedszkolnych. Ten sam termin obowiązuje pracowników stanowych – w tym pracowników agencji państwowych, władz oraz publicznych szkół wyższych i uniwersytetów. Jeśli ktoś nie chce się zaszczepić, będzie zobligowany do wykonywania raz lub dwa razy w tygodniu testu na Covid-19.

Wcześniej władze New Jersey wydały zarządzenie, że do 7 września zaszczepiony musi zostać personel w szpitalach, placówkach korekcyjnych i ośrodkach opiekuńczych. W związku z ponownym wzrostem zakażeń wywołanych mutacją Delta gubernator Murphy ogłosił także na początku tego miesiąca, że pracownicy szkół i uczniowie będą zobowiązani do noszenia maseczek w szkołach w New Jersey.

Dane naukowe pokazują, że wymagania dotyczące szczepień i testów, w połączeniu z silną polityką nakazująca noszenie maseczek, są najlepszymi narzędziami do zapewnienia naszym szkołom i społecznościom bezpieczeństwa – powiedział Murphy.

Również w sąsiednim stanie Nowy Jork wydano zarządzenie nakładające na nauczycieli obowiązek zaszczepienia się przeciwko Covid-19, przy czym nie mogą oni wybrać alternatywy w postaci regularnych testów.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -