wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaUSANowy JorkAndrew Cuomo pożegnał się z nowojorczykami

Andrew Cuomo pożegnał się z nowojorczykami

W poniedziałek, 23 sierpnia, gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, wygłosił swoje pożegnalne przemówienie.

Andrew Cuomo pełnił funkcję gubernatora Nowego Jorku przez trzy kadencje. Odszedł w niesławie wskutek skandalu wywołanego jego niewłaściwym zachowaniem względem podwładnych mu kobiet. Fot. AP

Cuomo, który został oskarżony o molestowanie seksualne 11 kobiet, do końca zaprzeczał stawianym mu zarzutom. Jednak wskutek nacisków ze strony wielu prominentnych członków Partii Demokratycznej po podaniu do publicznej wiadomości ustaleń prokuratury, na początku sierpnia podał się do dymisji. Cuomo pełnił swoją funkcję do północy 23 sierpnia. We wtorek zaprzysiężona została jego następczyni, do tej pory pełniąca funkcję zastępcy gubernatora, Kathy Hochul. Hochul jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

W pożegnalnym wystąpieniu Andrew Cuomo bronił swojej spuścizny i po raz kolejny zaprzeczył zarzutom dotyczącym molestowania seksualnego. – W ciągu ostatniej dekady udało nam się wiele osiągnąć, wypracowaliśmy taki sposób działania, który naprawdę sprawnie funkcjonował i działał dla ludzi – mówił podczas konferencji, przypominając swoje osiągnięcia, między innymi na polu polityki klimatycznej czy uczynienia Nowego Jorku bardziej przyjaznym dla mieszkańców. – To polityczny zamach na moją osobę, a gdy sprawa została rozdmuchana przez media, wyrok zapadł, choć nie został jeszcze wydany – mówił Cuomo, odnosząc się do śledztwa prokuratury. – Prawda w końcu wyjdzie na jaw! – zakończył.

Były już gubernator przez swoją byłą sekretarz Melissę DeRosa przekazał, że nie zamierza ponownie starać się o stanowisko polityczne.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -