wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaUSAAmerykaBiden wzywa firmy do wprowadzenia obowiązku szczepień pracowników

Biden wzywa firmy do wprowadzenia obowiązku szczepień pracowników

Tuż po tym, jak w poniedziałek, 23 sierpnia, rządowa Agencja Żywności i Leków (FDA) w pełni zatwierdziła szczepionkę firmy Pfizer prezydent USA Joe Biden wezwał prywatne firmy, by wprowadziły obowiązek szczepienia przeciw Covid-19 dla swoich pracowników.

Prezydent USA Joe Biden tuż po wydaniu przez FDA pełnej aprobaty szczepionki Pfizer na Covid-19 zaapelował do pracodawców, by wprowadzili w swoich firmach wymóg szczepień. Fot. Archiwum WEM

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, przywódcą organizacji pozarządowej, władz lokalnych lub stanowych, który czekał z wprowadzaniem wymogów szczepień na pełną aprobatę FDA, wzywam cię, byś to teraz zrobił – powiedział Biden podczas wystąpienia w Białym Domu po wydaniu przez FDA pełnej zgody na stosowanie preparatu Pfizer-BioNTech.

Prezydent wezwał pracodawców, by „zrobili to, co on sam zrobił”, wprowadzając obowiązek szczepienia dla wszystkich pracowników federalnych oraz żołnierzy. Podkreślił, że wymogi szczepień nie są niczym nowym i obowiązują od dekad w wielu szkołach i miejscach pracy.

Prezydent zwrócił się też do ludzi, którzy dotąd się nie szczepili ze względu na dopuszczenie szczepionki do użytku w trybie warunkowym. – Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów, którzy czekali na pełną zgodę (FDA), to ten czas w końcu nadszedł. Proszę cię, zaszczep się, zrób to dzisiaj – zaapelował Biden.

Prezydent przyznał, że choć zdarzają się przypadki infekcji koronawirusem wśród zaszczepionych, to są one znacznie rzadsze niż wśród pozostałych i mają znacznie mniej dotkliwe skutki. Przytoczył też badania Uniwersytetu Yale, z których wynika, że stosunkowo szybka akcja szczepień w USA zapobiegła ok. 100 tysiącom zgonów i 400 tys. przypadków hospitalizacji. Biden wyraził zadowolenie z faktu, że tempo szczepień w USA wzrosło w ostatnim czasie – w ciągu ostatniego tygodnia zaszczepiło się 6 mln osób, co jest najlepszym wynikiem od ponad półtora miesiąca.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -