piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkRada Miasta NYC wprowadza stałe opłaty dla firm dowożących jedzenie

Rada Miasta NYC wprowadza stałe opłaty dla firm dowożących jedzenie

Rada Miasta Nowy Jork przyjęła ustawę, który sprawi, że tymczasowe limity opłat za dostawę dla firm zewnętrznych zajmujących się dowozem jedzenia będą trwałe. To duży cios dla firm takich jak DoorDash Inc., Grubhub i Uber Technologies Inc., ale ulga dla restauracji.

Nowe regulacje uderzą w firmy dostarczające żywność na dowóz, ograniczając ich samowolne działania i windowanie opłat. Fot. Archiwum WEM

Ustawa, której sponsorem był Francisco Moya, demokrata z Queens, zakaże firmom dostarczającym żywność pobierania więcej niż 15% za zamówienie dostawy i ponad 5% za marketing i inne opłaty.

Nowa ustawa jest częścią większego pakietu ustaw mających na celu regulację branży dostaw żywności. Kolejny akt prawny przyjęty przez radę miasta będzie wymagał od firm dostawczych uzyskania licencji od Departamentu Ochrony Konsumentów i Pracowników co dwa lata. Da to również ustawodawcom miejskim większe uprawnienia do egzekwowania wcześniej uchwalonych przepisów, w tym wymagania od firm dostarczających żywność udostępniania restauracjom danych o zamówieniach klientów, zakazując im wystawiania restauracji na swojej platformie bez zgody danego lokalu i zakazując pobierania opłat od restauracji za zamówienia telefoniczne, gdy transakcja nie ma miejsca. Nowa ustawa pozwoli nakładać grzywny, a także cofać, zawieszać lub odmawiać odnowienia licencji dla firm dostarczających żywność, które naruszają przepisy.

Obie ustawy muszą jeszcze zostać podpisane przez burmistrza Billa de Blasio i wejdą w życie 120 dni po ogłoszeniu.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -