poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork najdroższy w USA. Ceny wynajmu szybują w górę!

Nowy Jork najdroższy w USA. Ceny wynajmu szybują w górę!

Jak podał do informacji portal Zumper, Nowy Jork stał się miastem o najwyższych opłatach w Ameryce za wynajem mieszkania. Ze średnią ceną za dwa pokoje z kuchnią wynoszącą 2,810 dolarów miesięcznie prześcignął dotychczasowego lidera – San Francisco.

W miesiącach letnich czynsze w Nowym Jorku wróciły do poziomu sprzed pandemii. Za wynajem dwupokojowego mieszkania trzeba zapłacić średnio ponad 2,800 dolarów miesięcznie. Fot. Archiwum WEM

Analitycy z branży nieruchomości wskazują, że oba miasta odnotowały spadek wysokości czynszów, gdy wybuchła pandemia. Jednak w ostatnim czasie ceny w Nowym Jorku wróciły do tych sprzed pandemii, a nawet stały się wyższe, odnotowując w tym roku ogólny wzrost o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim, gdy tymczasem w San Francisco czynsze podrożały tylko o 5%.

Potencjalni najemcy powinni być przygotowani na trudniejsze negocjacje w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ponieważ czynsze w Nowym Jorku wciąż rosną – ostrzega ekonomistka Nancy Wu, która jest m.in. doradczynią Biura ds. Zarządzania i Budżetu burmistrza Nowego Jorku.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -