wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkKoniec z samowolką maskotek i ulicznych sprzedawców na Times Square

Koniec z samowolką maskotek i ulicznych sprzedawców na Times Square

W czwartek, 26 sierpnia, nowojorska rada miejska uchwaliła przepisy, które mają ograniczyć swobodę działań ulicznych sprzedawców na Times Square i chronić turystów przed wymuszeniami. Ostrzejsze przepisy postanowiono wprowadzić po fali przemocy w dzielnicy handlowej, w tym sporach między sprzedawcami, które przerodziły się w strzelaniny.

Jeśli burmistrz de Blasio podpisze ustawę, uliczni sprzedawcy, performerzy i „maskotki” będą mogli działać tylko w ściśle wytyczonych miejscach. Fot. Archiwum WEM

Do tej pory, by utrzymać na Times Square względny porządek, miasto wyznaczało strefy handlu. Pierwszy raz pojawiły się one w 2016 roku. Ale sprzedawcy, uliczni performerzy i „maskotki” – czyli osoby w kostiumach postaci z filmów i gier często wychodzili poza te strefy i ściągali turystów w miejsca, gdzie handel był legalny. Turyści coraz częściej skarżyli się o nagabywanie o napiwki, a konflikty między sprzedawcami stawały się coraz bardziej brutalne.

We współpracy z Times Square Alliance ustaliliśmy, które miejsca są właściwe do prowadzenia działalności komercyjnej, a które właściwe nie są – powiedział po głosowaniu Corey Johnson, przewodniczący rady.

Nowe regulacje przegłosowano stosunkiem głosów 39 do 2, tworząc tym samym w sercu Manhattanu strefę „Dzielnicy Teatralnej”. To obszar między 40th a 50th St i 6th a 8th Ave., w którym Departament Transportu wyznaczy wyraźnie oznakowane strefy handlu i strefy, w których sprzedawcom i maskotkom nie będzie wolno zaczepiać pieszych.

Ustawa trafiła na biurko burmistrza Billa de Blasio, który może ją podpisać lub zawetować.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -