poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPrawo jazdy będzie wirtualne

Prawo jazdy będzie wirtualne

Connecticut jest jednym z 8 stanów, które zdecydowały, że uznawać będą wirtualne prawo jazdy bądź inne stanowe dokumenty indentyfikacyjne. Nowa aplikacja na telefonach Apple pozwoli użytkownikom zapisać zdjęcia dokumentów, które później będą zweryfikowane przez odpowiednie agencje stanowe, z którymi współpracę nawiązał Apple, aby umożliwić posiadanie i legitymowanie się dokumentami w formie elektronicznej. Apple współpracuje również z ogólnokrajową agencją bezpieczeństwa transportowego (Transportation Security Adminitstration), aby wirtualne dokumenty były uznawane także na lotniskach.

Wirtualne prawo jazdy działałoby podobnie jak funkcjonują dziś wirtualne kary kredytowe zapisane w aplikacji Apple Wallet. For. Archiwum WEM

W informacji prasowej gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosił, że możliwość posiadania wirtualnego prawa jazdy jest częścią działań, aby stan stał się bardziej nowoczesny. Ma to również stanowić wg gubernatora ułatwienie dla mieszkańców stanu oraz chronić ich tożsamość. Nie został podany jeszcze termin, od kiedy ta funkcja byłaby dostępna oraz czy ograniczona byłaby tylko do osób posiadających urządzenia Apple.

Wirtualne prawo jazdy bądź inne dokumenty zapisane będą w aplikacji Apple Wallet. Wg Apple, możliwość posiadania dokumentów w formie elektronicznej jest częścią wizji firmy Apple, aby zastąpić fizyczny portfel narzędziami i aplikacjami, które firma oferuje na swoich urządzeniach.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -