wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsPrawodawcy rozważają reformę edukacji seksualnej

Prawodawcy rozważają reformę edukacji seksualnej

Uczniów uczęszczających do szkół na terenie Massachusetts czekają zmiany w programie nauczania. Chciałoby ich zrzeszenie aktywistów-edukatorów seksualnych, popierających wprowadzenie reform w zakresie edukacji seksualnej. Swoje propozycje przedstawili podczas zebrania w stanowej Izbie Reprezentantów w środę 13 lipca. Zgodnie z nimi aktualnie obowiązująca ustawa wymaga aktualizacji i uzupełnienia o nowe wytyczne programowe.

Ustawa zmieniłaby sposób, w jaki edukacja seksualna nauczana byłaby w szkołach na terenie Massachusetts. Jest to już trzecia próba przegłosowania jej w stanowej legislaturze. Fot. Archiwum WEM

Jaclyn Friedman, współprzewodnicząca Healthy Youth Act Coalition, podkreśliła w trakcie spotkania, że edukacja musi opierać się na podstawach naukowych. W programie nauczania powinny znajdować się aktualne zagadnienia, takie jak wyrażanie zgody na kontakt seksualny, a także kwestie dotyczące społeczności LGBTQ+. Z kolei współsponsor projektu, senator Sal DiDomenico (D-Everett), stwierdził, że nauka o samej abstynencji nie jest realnym kierunkiem w edukacji seksualnej.

Równocześnie w dyskusji nad projektem nie zabrakło także głosów sprzeciwu. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że wiedzę na temat wychowania seksualnego najlepiej przekazują rodzice. Ponadto stwierdzają też, że niektóre z zagadnień poruszanych na zajęciach nie są odpowiednie dla najmłodszych uczniów.

W ciągu ostatnich ośmiu lat ustawa The Healthy Youth Act, za którą lobbują aktywiści, pojawiała się w Senacie trzykrotnie. Edukatorzy mają nadzieję, że tym razem uda się ją przegłosować przed zakończeniem sesji 31 lipca.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -