wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyŁatwiejszy zapis na ubezpieczenie medyczne

Łatwiejszy zapis na ubezpieczenie medyczne

New Jersey postanowiło ułatwić osobom bez ubezpieczenia zdrowotnego uzyskanie go za pośrednictwem stanowego rynku ubezpieczeń zdrowotnych. W rozwiązaniu problemu pomóc ma New Jersey Easy Enrollment Health Insurance Program. Umożliwi on mieszkańcom, którzy nie są ubezpieczeni lub nie posiadają pełnego ubezpieczenia, wskazanie zainteresowania dołączenia do niego. Wolę będą mogli wyrazić podczas składania zeznań podatkowych lub składania wniosku o zasiłek dla bezrobotnych.

Pierwsza dama New Jersey Tammy Murphy odwiedziła niedawno stoisko promujące pogram Got Covered New Jersey podczas festiwalu rodzinnego w Paulsboro. Fot. Facebook/GetCoveredNJ

Komisarz ds. bankowości i ubezpieczeń Marlene Caride przypomniała, że podczas poprzedniego okresu otwartego zapisów na podstawie Affordable Care Act z opcji skorzystało ponad 324,000 osób. Mieszkańcy New Jersey zgłaszali się do ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem programu Get Covered New Jersey.

Ustawa powołująca program do życia – A674/S1646 – znalazła się wśród 33 podpisanych przez gubernatora Phila Murphy’ego w czwartek 30 czerwca, wraz z ustawą budżetową na 2023 rok. Został on uchwalony jednogłośnie przez ustawodawców w czerwcu 2022 roku.

Dane zebrane za pośrednictwem deklaracji podatkowych i wniosków o zasiłek dla bezrobotnych zostaną przeanalizowane w celu ustalenia, czy dana osoba kwalifikuje się do objęcia ubezpieczeniem, w tym automatycznego wpisu do programu NJ FamilyCare w Departamencie Opieki Społecznej lub dotacji na opłacenie ubezpieczenia prywatnego.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -