poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaZnani i LubianiPotrójny jubileusz Marcina Wyrostka

Potrójny jubileusz Marcina Wyrostka

Najpopularniejszy polski akordeonista – Marcin Wyrostek – obchodzi w tym roku kilka okrągłych jubileuszy: mija 10 lat od jego wygranej w „Mam talent”, 15 lat od założenia zespołu i 20 lat od rozpoczęcia pracy artystycznej. Z tej okazji artysta organizuje uroczystą galę jubileuszową.

Marcin Wyrostek to najpopularniejszy akordeonista w Polsce. Fot. wyrostek.com.pl

Okolicznościowe koncerty odbywają się m.in. w czerwcu w Warszawie. Marcin Wyrostek występuje w nich solo, w duetach, wraz ze swoimi zespołami Coloriage i Corazon oraz z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzno „Archetti” pod batutą Macieja Tomasiewicza. Na scenie towarzyszyć mu będą muzycy, z którymi gra już od wielu lat, oraz goście specjalni: Kuba Badach, Viki Gabor, Kayah i Iwona Zasuwa. Całość brzmienia dopełni ethno-folkowa sekcja dęta.

Oba koncerty będą opowieścią o drodze artystycznej Marcina Wyrostka. Na koncercie zabrzmią utwory nawiązujące do różnych etapów muzycznej drogi artysty, międzynarodowych konkursów akordeonowych oraz dotychczasowych autorskich albumów: „Magia del Tango”, „Coloriage”, „For Alice” oraz „Polacc”. Będą także muzyczne niespodzianki oraz premierowe wykonania. W programie m.in. I. Albeniz, A. Vivaldi, A. Piazzolla, J. S. Bach, Mecano, ponadto muzyka popularna, ludowa i kompozycje autorskie Marcina Wyrostka.

40-letni akordeonista jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury. Obecnie to również wykładowca w macierzystej uczelni na Katedrze Akordeonu.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -