poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkPodwyżka opłat za taksówki

Podwyżka opłat za taksówki

Mieszkańcy i turyści, chcący poruszać się po Nowym Jorku charakterystycznymi żółtymi taksówkami, jeszcze w tym roku będą musieli zapłacić więcej za kurs. Zgodnie z przewidywaniami koszty przejazdu wzrosną o prawie 23% do końca 2022 roku.

Ceny za przejazdy taksówkami w mieście Nowy Jork wzrosną średnio o 23% jeszcze przed końcem roku. Fot. Wikimedia Commons

O pierwszej od dekady podwyżce opłat za taksówki jednogłośnie zadecydowała NYC Taxi and Limousine Commission w głosowaniu przeprowadzonym we wtorek 15 listopada. Zgodnie z danymi zawartymi w prezentacji TLC dla CNN podstawowa stawka ma wzrosnąć z 2.50 do 3 dolarów, podczas gdy dopłaty w godzinach szczytu podniosą się z poziomu 1 dolara do 2.50. Ceny taksówek na lotnisku John F. Kennedy International wzrosną z 52 do 70 dolarów, a przejazdy z lotniska LaGuardia obejmie dopłata w wysokości 5 dolarów. Zmiany te przełożą się na dochód brutto kierowców TLC – wzrośnie on o 33%.

Na decyzję o podwyżce stawek za przejazdy taksówkami wpływ miały m.in. wyższe ceny benzyny, inflacja i zwiększone wydatki kierowców – w tym koszt zakupu nowego pojazdu. Zmiany mają wejść w życie w najbliższych tygodniach.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -