niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyPodwyżka minimalnej płacy

Podwyżka minimalnej płacy

Pracownicy z New Jersey zarabiający najniższą pensję mogą szykować się na podwyżkę. Płaca minimalna w stanie wzrośnie już od 1 stycznia 2023 roku. Większość pracujących, których dotyczyć będzie wzrost, z początkiem nowego roku zacznie zarabiać 14.13 dolara za godzinę, czyli o 1.13 dolara więcej niż obecnie.

Minimalna godzinowa stawka w New Jersey wzrośnie do 14.13 dolara za godzinę od 1 stycznia 2023 roku. Fot. Archiwum WEM

Coroczne podwyżki płacy minimalnej wynikają z ustawy podpisanej przez gubernatora Murphy’ego jeszcze w lutym 2019 roku. Zawarte w niej przepisy podnoszą ostatecznie próg wypłaty do 15 dolarów za godzinę – cel ten ma zostać osiągnięty stopniowo, do 2024 roku dla większości pracowników. Zgodnie z prawem płaca minimalna wzrasta o 1 dolara na godzinę – lub więcej, jeśli jest to uzasadnione ze względu na znaczny wzrost wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI), jak to miało miejsce w tym roku.

New Jersey Department of Labor and Workforce Development (NJDOL) ustala płacę minimalną na nadchodzący rok, stosując stawkę określoną w prawie lub w oparciu o kalkulację na podstawie CPI – w zależności od tego, która z wartości jest wyższa. Konstytucja stanowa określa, że gdy płaca minimalna osiągnie 15 dolarów za godzinę, będzie następnie rosnąć corocznie w oparciu o wzrost CPI.

Zgodnie z prawem sezonowi i drobni pracodawcy będą mogli osiągnąć pułap 15 dolarów za godzinę w 2026 roku. Powodem jest zmniejszenie wpływu podwyżki na działalność podmiotów tego typu. Minimalna stawka godzinowa dla ich pracowników wzrośnie 1 stycznia do 12.93 dolarów za godzinę, z 11.90.

Więcej informacji na temat stanowej płacy minimalnej można znaleźć na stronie https://www.nj.gov/labor/wageandhour/support/faqs/wageandhourworkerfaqs.shtml#minimumwage.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -