czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNajbardziej niebezpieczne miasta w Massachusetts

Najbardziej niebezpieczne miasta w Massachusetts

Które miejscowości Massachusetts zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych w stanie? Odpowiedzi na to pytanie dostarczył najnowszy raport FBI, 2021 Uniform Crime Reporting [UCR]. Został on opublikowany w środę 5 października.

Na liście najbardziej niebezpiecznych znalazły się trzy największe miasta w całym stanie – Boston, Worcester oraz Springfield (na zdjęciu). Fot. Wikimedia

Dane zawarte w zestawieniu dotyczą przestępstw z użyciem przemocy. Pochodzą z National Incident-Based Reporting System, czyli bazy danych dotyczących liczby przestępstw związanych z przemocą i przeciwko mieniu, zarejestrowanych przez organy ścigania w każdym mieście, stanie i regionie w Stanach Zjednoczonych.

Po raz pierwszy dane FBI UCR zostały zebrane za pośrednictwem NIBRS w 2021 roku. Jak wynika z zestawienia, od 2020 do 2021 roku liczba brutalnych przestępstw w USA spadła o 1%. Równocześnie szacowana liczba zabójstw wzrosła o 4.3%. FBI klasyfikuje przestępstwa z użyciem przemocy do czterech kategorii: zabójstwo i zabójstwo nieumyślne, gwałt, rabunek i napaść. Przestępstwa z użyciem przemocy zostały zdefiniowane w UCR jako te wiążące się z użyciem lub groźbą użycia siły.

Na liście miast zaliczających się do najbardziej niebezpiecznych w Massachusetts znalazło się w sumie 25 miejscowości. Pozycja w zestawieniu zależy od liczby przestępstw przypadających na jednego mieszkańca.

Najbardziej niebezpieczne miejscowości w Massachusetts:

25. Lynn
24. West Tisbury
23. Chicopee
22. Hull
21. Provincetown
20. Oak Bluffs
19. Ware
18. Hadley
17. Boston
16. Haverhill
15. West Springfield
14. Edgartown
13. Adams
12. Tisbury
11. New Bedford
10. Worcester
9. Pittsfield
8. Brockton
7. Webster
6. Chelsea
5. Montague
4. Holyoke
3. Springfield
2. Fall River
1. North Adams

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -