niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutNowe przepisy od 1 października

Nowe przepisy od 1 października

Wraz z nadejściem października w Connecticut weszło w życie w sumie 70 nowych przepisów stanowych. Nowe regulacje obejmują m.in. zagadnienia związane ze sprawami karnymi, jak kwestie ograniczania wolności czy kar za kradzieże samochodów. Nie są to oczywiście jedyne zmiany, z którymi mieszkańcy stanu będą musieli zapoznać się w najbliższym czasie.

Większość praw, które weszły w życie w stanie Connecticut z początkiem października, tyczy się systemu karnego i policji. Fot. Archiwum WEM

Wśród przepisów, które uległy zmianie, znalazł się m.in. zapis określający czas, w jakim policja ma obowiązek powiadomić rodzinę o śmierci bliskiej osoby, po jej identyfikacji. Zgodnie z nowymi wytycznymi ma to nastąpić w ciągu najpóźniej 24 godzin. Prawo zostało zmienione po dwóch kontrowersyjnych incydentach, mających miejsce w Bridgeport. Jeśli funkcjonariusz nie dopełni swoich obowiązków, będzie mógł zostać zawieszony przez inspektora generalnego.

Kolejna zmiana w stanowych przepisach dotyczy procedur związanych z aresztowaniem nieletnich. Chodzi tu o wymóg przyspieszonych rozpraw sądowych. Ustawa wprowadza nakaz elektronicznego monitoringu w przypadku młodocianych oskarżonych o drugie lub kolejne przestępstwa związane z kradzieżą. Obejmuje również możliwość zatrzymania do ośmiu godzin i wymóg rozprawy sądowej kolejnego dnia roboczego po zatrzymaniu.

Wśród nowych przepisów pojawiło się także prawo przewidujące możliwość przedłużenia pozbawienia wolności do 60 miesięcy w przypadku spraw dotyczących zabójstw, użycia broni palnej i poważnych przestępstw seksualnych.

Od 1 października zmianie uległy też zapisy dotyczące kradzieży samochodów. Nowe przepisy obejmują stopniowanie wymiaru kary w zależności od tego, czy wykroczenie było popełnione po raz pierwszy, czy kolejny.

Kolejna zmiana dotyczy kwestii związanych z zakupem broni. Ma ona poprawić bezpieczeństwo mieszkańców stanu. Narzędziem, które ma pomóc w osiągnięciu tego celu, jest wymóg zgłaszania przez Department of Emergency Services and Public Safety policji każdego przypadku mieszkańca, który nie przeszedł kontroli podczas zakupu broni.

Prawodawcy z Connecticut zadbali także o osoby korzystające z serwisów randkowych online. Od października platformy tego typu będą musiały wysyłać do swoich klientów powiadomienia o środkach bezpieczeństwa przed umożliwieniem im korzystania z serwisu.

Nowe przepisy wprowadzają także wymóg zapewnienia odpowiedniego schronienia psom, gdy czworonogi przebywają poza domem przez okres dłuższy niż 15 minut w czasie ekstremalnych warunków meteorologicznych, takich jak duże upały czy przymrozki. Dodatkowo w życie wszedł także zakaz przywiązywania zwierzaka bez dostępu wody pitnej. Osoby naruszające nowe przepisy podlegać będą grzywnie w wysokości 100 dolarów za pierwsze wykroczenie, 200 za drugie i od 250 do 500 za kolejne.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -