sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaIan podniósł ceny nieruchomości

Ian podniósł ceny nieruchomości

Nawet najgorsze warunki pogodowe nie są w stanie obniżyć cen nieruchomości na Florydzie. Jak się okazuje, nie wpłynął na nie pozytywnie także huragan Ian, z którym mieszkańcy stanu musieli zmierzyć się pod koniec września.

Pomimo zagrożeń meteorologicznych ceny nieruchomości na Florydzie wciąż idą do góry, nawet w miejscach dotkniętych huraganem Ian. Fot. Archiwum WEM

Badanie przeprowadzone przez Veros Real Estate Solutions, specjalistów wycen posiadłości mieszkaniowych dla branży nieruchomości, wykazało, że ceny domów wzrosły o około 7% powyżej średniej krajowej aż w pięciu rejonach dotkniętych poważnymi burzami w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Trend ten związany jest z m.in. przywiązaniem mieszkańców do swoich prac i posiadłości. Wielu z nich nie chce się przenosić, nawet pomimo zagrożenia. To z kolei przekłada się trudną sytuację na florydzkim rynku ubezpieczeń nieruchomości. Średni koszt ubezpieczenia domu w stanie wzrósł do 4,231 dolarów rocznie, zgodnie z raportem z czerwca 2022 roku, przygotowanym przez Insurance Information Institute. Według Triple-I to prawie trzy razy więcej niż średnia krajowa.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -