poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNowy program edukacyjny dla przyszłych kierowców

Nowy program edukacyjny dla przyszłych kierowców

W Massachusetts rusza nowy program edukacyjny dla przyszłych kierowców. Będzie on skierowany do osób uczących się jeździć. Celem inicjatywy jest edukacja na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem konopi indyjskich.

Uczniowie szkół jazdy będą od nowego roku uczyć się o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji zawartych w marihuanie. Fot. Archiwum WEM

Za projekt odpowiada Massachusetts Registry of Motor Vehicles (RMV), we współpracy z członkami Massachusetts Cannabis Control Commission i AAA Northeast. We wtorek 20 grudnia organizacja ogłosiła start nowego programu edukacyjnego. Mowa o „Blunt Truth about Marihuana and Driving”. Ma on ruszyć w styczniu 2023 roku. Zgodnie z założeniami AAA, program obejmie włączenie 25-minutowego filmu edukacyjnego do kursu na prawo jazdy.

Nagranie w przystępny sposób wyjaśnia i opisuje, w jaki sposób tetrahydrokannabinol (THC) – chemiczna substancja aktywna zawarta w marihuanie – wpływa na funkcje poznawcze, wzrok, czas reakcji oraz postrzeganie czasu i odległości u kierowców. Zgodnie z założeniami, program edukacyjny ma rocznie trafiać do około pięćdziesięciu tysięcy przyszłych kierowców w ponad 460 szkołach nauki jazdy w Massachusetts.

Film edukacyjny powstały w ramach projektu „Blunt Truth about Marihuana and Driving” można znaleźć pod adresem https://youtu.be/AcB6yJpMvqg.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -