piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNiemal miliardowa inwestycja Netflixa

Niemal miliardowa inwestycja Netflixa

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę 21 grudnia przez przedstawicieli Netflixa, gigant branży filmowej planuje zbudować w byłej bazie wojskowej w Jersey Shore najnowocześniejszy zakład produkcyjny. Ma on kosztować ponad 900 milionów dolarów i stworzyć tysiące miejsc pracy.

Wizualizacja planów Netflixa rozmieszczenia hal produkcyjnych na miejscu byłej bazy wojskowej Fort Monmouth. Fot. Netflix

Inwestycja ma powstać na terenie o powierzchni 292 akrów należącym do byłej bazy wojskowej Fort Monmouth w Eatontown i Oceanport. Platforma streamingowa ma za niego zapłacić 55 milionów dolarów. Ponadto firma planuje zainwestować dodatkowe 848 milionów dolarów m.in. w 12 planów dźwiękowych, a także w inne budynki związane z przemysłem filmowym.

Informacja została przekazana po głosowaniu Fort Monmouth Economic Revitalization Authority w sprawie przyjęcia oferty Netflix i rezygnacji z trzech konkurencyjnych propozycji. Inwestycja ma być realizowana w dwóch etapach w ciągu najbliższych kilku lat. Pierwszy obejmie budowę kilkunastu scen dźwiękowych, z których każda będzie miała powierzchnię od 15,000 do 40,000 stóp kwadratowych. Dodatkowe prace obejmą m.in. powierzchnię biurową, budynki usług produkcyjnych i powiązaną przestrzeń studyjną.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -