piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSARhode IslandNowy biskup w Rhode Island

Nowy biskup w Rhode Island

Wiadomo, kto obejmie stanowisko odchodzącego na emeryturę najprawdopodobniej w przyszłym roku biskupa Rhode Island. Papież Franciszek mianował katolickiego kapłana z Nowego Jorku następcą Thomasa Tobina.

Nowym biskupem archidiecezji Providence, która obejmuje cały stan Rhode Island, będzie Richard G. Henning. Fot. Archidiecezja Rockville Centre

Informacja o nadchodzących zmianach została przekazana w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej środę 23 listopada rano w katedrze w Providence. Tobin zapewnił, że jego następca będzie gotowy do pracy, gdy ten przejdzie na emeryturę. Obowiązki biskupa Rhode Island przejąć ma Richard G. Henning, który obecnie nominowany został na biskupa koadiutora Providence z prawem sukcesji, kiedy Thomas Tobin przejdzie na emeryturę.

Przejmie on schedę po przywódcy religijnym, ktory był nominowany na biskupa przez śp. Jana Pawła II. Tobin był częstym krytykiem papieża Franciszka, na którego ręce trafi zgodnie z oczekiwaniami jego rezygnacja w chwili osiągnięcia wieku emerytalnego.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -